Det är du som är statistik-runkarn, you tell me. Själv tar jag en bira till maten och njuter av en ångestfri fredagSirDIFalot skrev:Och därför kommer det förevigt vara så resten av han karriär.Manijock skrev:
Tvärtom känner jag. Armalis har aldrig tidigare varit bra två gånger i rad.
Hur många gånger den här säsongen har han fått stå två matcher i rad ens? En? Två?

Nej men allvarligt, han känns lite som många av våra skakiga försvarsspelare. Fantastiska när de bara slängs ut utan minsta lilla press. Som igår, ingen trodde att DIF skulle kunna vinna. Bang så leder vi matchen, och helt plötsligt är vi innehavare av någonting. Ridå ner, och spaghettibenen är ett faktum.
Får Mantas stå imorgon och han känner att han har vittring på förstaspaden = disaster! Det är det jag fruktar. Nu lär vi säkert få se resultatet in action imorgon, då jag är tämligen övertygad om att det blir Armalis i kassen. Ska följa det med spänning.