diffarn1 skrev:Kan man boka stå biljett på ticnet så man hamnar i klacken? jag bor ju här nere i Norrköping så jag kan ju inte köpa biljett i sthlm.
Vårt råd till dig som är Landsort:
- Boka/köp biljett via Ticnet!
Vi uppmanar er - köp biljett på egen hand! Vi siktar på att bli hundratals utöver de 600 biljetter vi blivit tilldelade. Boka och köp då själv biljett via Ticnet.
- Det finns nu ståplatsbiljetter att köpa!
-Ståplats: Boka på Sektion F1 - biljettpris 95 kr.
-Sittplats: Boka då på sektionerna närmast F1.
Du köper biljetterna via Ticnet och väljer sedan att hämta ut plåtarna hos valfritt Ticnet-ombud eller få dom hemskickade. Nedan ser du en arenaskiss över Cloetta Center med vår ståplatssektion, vi står på Sektion F1 och många har även bokat sittplatsbiljett på Sektion G1.
[Här bokar du plåtarna på Ticnet]
Tips när ni bokar: Bokar ni för många biljetter i samma bokning kan det bli svårt att få på samma sektion/rad. Testa då istället att dela upp bokningen i omg, tex 5-5 eller 3-3-4, alternativt ring till ticnet för hjälp.
TICNET, telefon 0771-70 70 70
Maila sedan och bekräfta om ni boka/köpt biljett på egen hand!
Vi vill gärna att alla ni som väljer att boka biljetter mailar till oss och bekräftar antal biljetter och sektion. Det gör att vi får en bra översikt över hur många vi blir. Maila till
red@jarnkaminerna.nu.
DIF-klacken står på F1. Närmaste sittplatssektioner är G1, R3 och H1.
SPRID ORDET - DJURGÅRDSFAMILJEN MOBILISERAR INVASION!
Kopierat från
http://www.jarnkaminerna.se/nyheter.asp?id=3992 där det också finns bild över hur sektionerna ligger