Han beter sig som en rädd, instängd hare, som tar till fula knep och konstig retorik i försök att försvara sig själv och de sina. Åtminstone enligt mig.
Djurgården Hockey har de senaste åren slutit sig i någon slags bubbla där det enkom verkar ha gått ut på att skydda sina egna ryggar... se så bra allt gick.

Sen har han tidigare kanske gjort ett OK jobb, det är möjligt, men jag kan omöjligt stödja en ordföranden som beter sig som en uppblåst, snorkig "jag-vet-bäst" idiot som vägrar att lyssna på det viktigaste en förening har; sina medlemmar.
Sen som sagt har vi haft positivt resultat en säsong (om jag inte är HELT fel ute nu) på 10 år. Är det godkänt? Vad har man för krav då? Det är inte enbart svåra omständigheter som hockeyklubb i Stockholm man kan skylla på.