Tänkte att vi kunde länka lite snygga mål vi ändå har åstadkommit under säsongen. Själv tycker jag Dogges solomål mot Örebro är rätt fint Bara för att det är han, han har nog aldrig gjort något liknande och kommer förmodligen inte göra det nån mer gång heller
Länka gärna snygga mål under andra säsonger med! Vore intressant att se vilket mål ni tycker som är det snyggaste nångonsin i Djurgårdens historia
4-0 av Johner. Otroligt fint spel i PP. Varför hände inte det oftare?!
Kan sitta o söka hela dagen.. Finns väldigt mycket som är värt att nämnas! Känns som det blir bättre av att titta på föregående säsong, på de positiva delarna åtminstone.
4-0 av Johner. Otroligt fint spel i PP. Varför hände inte det oftare?!
Kan sitta o söka hela dagen.. Finns väldigt mycket som är värt att nämnas! Känns som det blir bättre av att titta på föregående säsong, på de positiva delarna åtminstone.
Den varianten blev ju skapligt sönderläst. Det var allt vi försökte med efter det där och det var det enda som motståndarna fokuserade på att stoppa. Vet inte hur många motståndartränare som lyfte den varianten som exempel på något de skulle försöka stoppa där i Viasat-intervjun före matchen när de får en taktiktavla och ska nämna något valfritt.
Finns det möjligheter att någon med bra kunskaper skulle kunna göra ett skönt you tube klipp av de mål som plockas fram här. Det vore ju så underbart att faktiskt få möjligheten till lite glädje trotts att säsongen slutade i misär.
Ville någon ta på sig detta så skulle vi alla kunna leta fram sköna mål som kan användas.
Personligen så skulle den gå varm här hemma.
Tror vi alla skulle behöva något som gör att man ler lite inombords, för trots allt så fanns det ju lite guld glimtar under säsongen.
Så snälla någon nappa på detta.
Kanske inte går till historien som dom snyggaste målen, men helt klart en av dom mest underbara stunderna i den här gångna säsongen. Jag talar naturligtvis om dom magiska 1:05, den 4:e januari på Järnkaminernas dag mot Karlskoga.
Även om Brembergs mål är en riktig pärla.