Storsatsning

Här diskuteras allt om Djurgården Hockey.
Bjorne
Inlägg: 37
Blev medlem: 2006-10-21

Inlägg av Bjorne »

Vilken sektion ska man boka till om man vill stå i klacken??ska ner både mot skellefteå och frölunda??
Användarvisningsbild
Don_T
Inlägg: 809
Blev medlem: 2005-07-01
Medlem: Ja, vanlig medlem
Säsongskort: Ja
Ort: Vasastan

Inlägg av Don_T »

Jojje skrev:Don t har aldrig haft ett rätt...

Angående valet av match att storsatsa på så tror jag på långnäsan när han säger varför man valde den matchen. Att det sedan är helt patetiska anledningar och att vf hade varit ett betydligt bättre väl är nog de flesta andra överrens om.
Har jag någonsin sagt att det är därför de valde den matchen?

Jag ber dig bara att vända på det och se det positiva att JK valde Saik i stället för VF. Fler landsort kommer på lördagen vilket ger mer publik i två matcher i stället för en.
DIF! ALLTID - OAVSETT!
Användarvisningsbild
Royen
Inlägg: 123
Blev medlem: 2006-07-04
Ort: Bergen, Norge

Først er best?

Inlägg av Royen »

Jojje skrev:Angående valet av match att storsatsa på så tror jag på långnäsan när han säger varför man valde den matchen. Att det sedan är helt patetiska anledningar och att vf hade varit ett betydligt bättre väl är nog de flesta andra överrens om.
Jeg ser kun ett argument for å velge kampen mot SAIK, og det er at det virker fornuftig å ta den første kampen når to kamper kommer så tett. Jeg tror at det er lettere for dem som kommer, og får en god opplevelse, å komme tilbake i Hovet når den neste kampen bare er to dager unna. Etter Frölunda er det faktisk hele ti dager til neste kamp!

Men, når det er sagt, tviler jeg på at dette i det hele tatt har vært med i vurderingen.

For oss som kommer langveis fra, kommer nok vi til å se begge kampene uansett, så det betyr lite for oss.
Det er langt fra
Bergen til Hovet
[DIF026]
Inlägg: 7
Blev medlem: 2006-09-28
Ort: Gävle

DIF - SAIK

Inlägg av [DIF026] »

Det spelar väl ingen roll vilket lag vi möter. Vi ska avsluta vårat 25-års jubileum på ett bra sett sen spelar det ju ingen roll vad motståndet på plan heter.

DJURGÅR'N VI GER ALDRIG UPP!
Forza bremberg
Inlägg: 8
Blev medlem: 2006-11-05
Ort: uppsala
Kontakt:

Inlägg av Forza bremberg »

Blir de nån satsning på lördag på mot modo:D
???
kumme
Användarvisningsbild
Bautabröl
Inlägg: 961
Blev medlem: 2006-10-17
Ort: Hedvig Eleonora fs
Kontakt:

Inlägg av Bautabröl »

ja kommer storstasa hemmaifrån iaf :D
sthlm stolthet
Inlägg: 147
Blev medlem: 2006-10-18

Inlägg av sthlm stolthet »

Forza bremberg skrev:Blir de nån satsning på lördag på mot modo:D
???
Det blir väl ingen storsatsning direkt med det kommer bli bra drag på läktaren iaf. Det är lördagsmatch, löning och första matchen på 1/3-säsongskortet. Matchen spelas dessutom på Hovet, vilket kan leda till en mycket bra publiksiffra och bra drag.
Skriv svar