Hjältegalleri
Hjältegalleri
Trevligt nog har difhockey.se rosats rejält de senaste säsongerna vid jämförelser mellan de olika klubbarnas hemsidor. Vad jag verkligen saknar är utförliga presentationer av klubbens hjältar genom åren - och det finns ju roligt nog en hel del av den sorten. Tycker bara det är rätt och riktigt att även yngre djurgårdare förstår att respektera tidigare lirares insatser för klubben. Hur många födda - som exempel - 1980 och senare vet egentligen någonting om nyligen bortgångne "Knivsta" Sandberg? Från "Knivsta" till Challe, från Tumba till Micke Johansson - de förtjänar alla varsin sida här på hemsidan.
-
- Inlägg: 55
- Blev medlem: 2005-08-29
- Emil Svelander
- Inlägg: 1394
- Blev medlem: 2005-06-09
- Medlem: Ja, vanlig medlem
Varför tror ni Eau Rouge överhuvudtaget hänger på detta forum?
Jo det framgår klart och tydligt att han är fruktansvärt avundsjuk på DIF och allt som har med DIF att göra.
Eau Rouge-Är det så¨försräckligt nödvändigt att gå in och skriva i denna tråd?
Ingen vill ha dej här - DRA!
Jo det framgår klart och tydligt att han är fruktansvärt avundsjuk på DIF och allt som har med DIF att göra.
Eau Rouge-Är det så¨försräckligt nödvändigt att gå in och skriva i denna tråd?
Ingen vill ha dej här - DRA!
Sjunger avgå Johnny...
-
- Inlägg: 170
- Blev medlem: 2005-06-09
- Emil Svelander
- Inlägg: 1394
- Blev medlem: 2005-06-09
- Medlem: Ja, vanlig medlem
Om du inte är djurgårdare så har du väl inte sådär jätte mycket att säga i det här forumet, eller har du det? Dina kommentarer börjar bli duktigt uttjatade och det ska väl mycket till att du ger dig av på egen hand så det är väl bara att vänta på att en moderator får tummen ur r*va och stänger av dig.Eau Rouge skrev:Då får ni gå långt bak i arkivet om ni ska hitta bilder från SM-firandet - såvida ni inte firade eran tiondeplats förra året?
För övrigt så kan vi fortfarande luta oss tillbaka och framstå som en av Svergies mest framgångsrika hockeylag. 16(!) SM-Guld talar sitt tydliga språk.
Nej, jag skrev inte att de bara ska hålla på att provocera heller. Men attityden som råder härinne nu, är att inga motståndarsupporters är välkomna... här ska det bara finnas djurgårdare som pratar bra om DIF.Boråsaren skrev:Självklart, men exempelvis han frölundaiten, han hade en bra nivå. Att bara regga sig för att provocera är inte samma sak..!
Hur kul blir det då?
Det finns många från andra lag här inne som skriver mycket bra! Till exempel Kagen. Visst kan man irritera sig på de som håller på andra lag, men de flesta är det roligt att tjafsa med!DIForever skrev:Nej, jag skrev inte att de bara ska hålla på att provocera heller. Men attityden som råder härinne nu, är att inga motståndarsupporters är välkomna... här ska det bara finnas djurgårdare som pratar bra om DIF.Boråsaren skrev:Självklart, men exempelvis han frölundaiten, han hade en bra nivå. Att bara regga sig för att provocera är inte samma sak..!
Hur kul blir det då?
Eau Rouge däremot hade endast en nivå, att vara så låg som möjligt. En inkompetent sillstrypare som dessutom inte är ett dugg insatt i hockey och hockeykultur!
DIF! ALLTID - OAVSETT!
Håller med dig om Kagen... men han är väl den enda motståndarsupportern som skriver här regelbundet. Det skulle vara flera om fjortisarna skulle ändra sin attityd.Don_T skrev:[Det finns många från andra lag här inne som skriver mycket bra! Till exempel Kagen.
Men som sagt, tillbaka till ämnet nu. Det här var sista inlägget i den här diskussione, i alla fall i denna tråd.